Uczę

Witaj na naszym blogu! Znajdziesz tutaj wpisy o uczeniu języka polskiego jako obcego – nasze refleksje, doświadczenia, wnioski oraz pomysły na lekcje. Będzie nam miło, jeśli podzielisz się z nami swoimi przemyśleniami. Bo choć same uczymy od lat, chętnie wciąż uczymy się! A jeśli szukasz materiałów dla swoich kursantów i kursantek zajrzyj na nasze blogi dla nich – Uczę się oraz Let’s read (w wersji anglojęzycznej strony).

Być nauczycielką dzisiaj

Być nauczycielką dzisiaj

Kim jest dzisiejsza nauczycielka? Jak wpłynęły i wciąż wpływają na nas, na Ciebie nowe technologie oraz pandemia?

To, co niewidzialne na lekcji

To, co niewidzialne na lekcji

Podczas lekcji w naszej, nauczycielskiej głowie toczy się niewiarygodna ilość procesów. Dla postronnego obserwatora są one niewidzialne, a od nich tak wiele zależy.

Komunikacja na lekcji języka polskiego

Komunikacja na lekcji języka polskiego

Jak bez języka pomostowego poprosić o zrobienie ćwiczenia? Jak o ułożenie dialogu? Jak o połączenie w pary? Nigdy tego nie robiłaś? Spróbuj z nami!

Odkryj w sobie mistrzynię kalamburów!

Odkryj w sobie mistrzynię kalamburów!

Myślisz, że do uczenia polskiego jako obcego, trzeba znać dobrze angielski, niemiecki, rosyjski? Chcesz spróbować uczyć tylko po polsku? Podpowiadamy jak to zrobić!

Od początku po polsku?

Od początku po polsku?

Jak jest u Ciebie na Twojej lekcji? Nie wyobrażasz sobie kursu polskiego bez angielskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego? Co robisz, jeśli Twój kursant czy Twoja kursantka nie zna europejskiego języka?

Skłodowska na Dzień Kobiet

Skłodowska na Dzień Kobiet

Geniusz i siła miłości, noblistka i zarazem kobieta z krwi i kości. Dzień Kobiet to dobry moment, aby na postać Marii Skłodowskiej-Curie spojrzeć jak na człowieka, a nie martwe hasło z podręcznika.

Polish Cafe – wyjątkowi ludzie, wyjątkowy czas

Polish Cafe – wyjątkowi ludzie, wyjątkowy czas

Polish For You to coś więcej niż szkoła. Dzięki organizowanemu przez nas Polish Cafe to też otwarte miejsce spotkań przybyszów z całego świata i Polaków, którzy chcą rozmawiać ze sobą po polsku, uczyć się od siebie nawzajem, wspierać się, inspirować, po prostu poznawać w przyjaznej atmosferze.

Rozpocznij swoją przygodę z językiem polskim już dziś!

Nie czekaj i zapisz się na nasz newsletter!

 

KURSY DLA FIRM

 

Jesteśmy przekonane, że znajomość choć podstaw języka kraju, w którym się mieszka i pracuje, to jeden z kluczowych warunków rozumienia go i jego mieszkańców. Pomaga odnaleźć się w nowym środowisku oraz daje poczucie sprawczości i bezpieczeństwa. Umożliwić pracownikom naukę języka polskiego w miejscu pracy, to wykonać piękny gest powitalny i dać dowód naszej polskiej gościnności.

Przygotowujemy kursy branżowe oparte na słownictwie i zagadnieniach związanych ze specyfiką firmy Klienta. Mamy doświadczenie w prowadzeniu kursów dla słuchaczy z całego świata, w tym zza naszej wschodniej granicy, a także dla uchodźców z Bliskiego Wschodu. Rozumiemy ich potrzeby i różnice kulturowe. Na życzenie organizujemy eventy integracyjne ze specjalistami z dziedzin takich jak: etnologia, etnolingwisyka, kulturoznawstwo czy psychologia.

 

 

KURSY INDYWIDUALNE

 

Lubisz uczyć się sam na sam z nauczycielem? Koncentrować się na swoich mocnych stronach i pracować nad tymi słabymi? To kurs dla Ciebie!

Kurs opiera się na programie dostosowanym do Twoich indywidualnych potrzeb i predyspozycji oraz Twojego kalendarza.

Oszczędzamy Twój czas na dojazd. Z nami możesz się uczyć:

 

 

KURSY GRUPOWE

 

Motywuje Cię praca w grupie? Potrzebujesz nie tylko nauki, ale też towarzystwa, rywalizacji i dobrej zabawy? Zapraszamy do nas!

 

 

KURS NA ŻYCZENIE

 

Chcesz zdać egzamin certyfikacyjny? Przed Tobą egazmin w Izbie Lekarskiej? Masz nietypową pracę lub nietypowy kalendarz? Dużo podróżujesz? Bywasz w Poznaniu sporadycznie? Napisz do nas! Zaprojektujemy kurs odpowiadający Twoim wymaganiom i oczekiwaniom.

Uczymy języków specjalistycznych, w tym języka medycznego i dentystycznego, a kursy te opieramy o podręczniki naszego autorstwa: Będę lekarzem oraz Będę dentystą.

 

 

CUSTOMIZED COURSE

 

You want to pass the certification exam? You have an exam at the Chamber of Physicians and Dentists? You have an unusual profession or your schedule, or you travel a lot? Or maybe you come to Poland just from time to time? Contact us, we will design a course that will suit your needs!

We teach special purpose language, including medicinal and dentist language. The courses are based on textbooks written by us: I will be a doctor and I will be a dentist.

 

 

GROUP COURSES

 

You are motivated when working with others? You want to not only learn, but also have fun, compete and meet new people? This course is for you!

 

 

INDIVIDUAL COURSES

 

If you want to learn one to one, focus on your strengths and work on your weaknesses, this course is for you.

We take into consideration your individual needs and objectives and we tailor the course to your schedule.

With us you can learn:

 

 

POLISH FOR COMPANIES

 

We strongly believe that reaching even a basic level in the language of a country you stay is the most crucial element to understand its residents. It enables you to accommodate easily in a new environment, gives you the feeling of agency and safety. Providing your foreign workers with the chance to participate in a customized Polish course in their workplace is a great welcoming gift and a proof of our well-known hospitality. The courses are based on vocabulary and topics connected to the client’s needs. We have experience in teaching Polish to specific groups of people from all over the world, including our Eastern neighbours or refugees from the Nest East. We understand their specific needs and cultural differences between Poland and their native countries. Upon request, we can organize integrational events conducted by ethnologists, ethnolinguists, culture experts, or psychologists.