ABC metodyki – język polski jako język obcy
Zaczynasz uczyć języka polskiego jako obcego? Chcesz albo musisz zacząć uczyć polskiego bez języka pomostowego? Ten wpis jest zatem dla Ciebie!
Zaczynasz uczyć języka polskiego jako obcego? Chcesz albo musisz zacząć uczyć polskiego bez języka pomostowego? Ten wpis jest zatem dla Ciebie!
Jak uczyć języka polskiego, który nieustannie się zmienia, jest inny niż ten z podręcznika? Jak uchwycić jego dynamikę i mówić o niej na lekcji?
Feminatywy wielu rodzimym użytkownikom i użytkowniczkom języka polskiego wydają się czymś obcym dla ucha. Są jednak czymś całkowicie naturalnym, a wręcz czymś bardzo ułatwiającym życie dla osób uczących się języka polskiego jako obcego. Sprawdź dlaczego!
Feminatywy na lekcji języka polskiego jako obcego? Tak czy nie? Czytaj dalej »
Orietta pasjonuje się językami. Polskiego zaczęła się uczyć po przyjeździe do Poznania. Na początku był jak chiński, szczególnie wymowa. – opowiada.
Przyjechał do Poznania we wrześniu 2010. Dziś wraz z przyjacielem, Diego, prowadzi tapas bar El Calamar w Poznaniu.
Poczuła, że w Polsce jej się bardzo podoba, kiedy przyjechała na dziesięciodniowy projekt Erasmus+.
Przyjechała do Poznania na studia. Jej tata już tu mieszkał. Szybko się odnalazła w nowym mieście i kraju. Język znała trochę ze szkoły.
Napisała licencjat na uniwersytecie w Kijowie i przyjechała na uniwersytet do Poznania. Tu napisała pracę magisterską z kulturoznawstwa.
Nudził się w Argentynie, a Europa to dobre miejsce do życia. Poza tym zawsze ciągnęło go do Europy Wschodniej.
Przyjechała do Poznania na Uniwersytet Artystyczny, zainteresowała ją możliwość studiowania edukacji artystycznej i kuratorstwa.
Przyjechał do Poznania, żeby studiować medycynę. Po angielsku. Miał wtedy 18 lat. Nigdy wcześniej nie był w Europie.